Kühvel materjali laotaja ALTO AA - 1,2

Ideaalne seade rataslaaduritele, et laotada ühtlaselt mitmesuguseid materjale: Betoon, asfalt, puistmaterjal (liiv, killustik, kruus, liiv, muld, sool jne).

Kühvli abil on lihtne transportida erinevaid materjale, nagu betoon, asfalt, puistmaterjal (liiv, kruus, muld, betoon, sool, puiduhake  jne) konveierilindile ühtlaselt. Kühvel tühjendatakse külgsuunas konveierilindi abil; täpset materjali mõõtmist juhib kandesõiduki konveierilindi - ja sõiduki kiirus. See kujutab endast kiiret ja kvaliteetset alternatiivi rataslaadurile. Vastupidiselt tavalise kühvliga rataslaadurile ei ole vaja suurt pööramise ruumi ja materjal saab ühtlaselt laotatud. Konveieri lindi kiirust saab reguleerida vastavalt töö iseloomule ja materjalile mida laotatakse. Kühvel täidetakse kas otse veoautost kallutades, võetakse ise materjali hunnikust mis on maha kallutatud või täidab  teine ​​rataslaadur. Kühvlil on kinnitatud poltliidese abil rataslaaduri kiirkinnitus. Kiirkinnitused on vahetatavad. Kiirkinnitusi on võimalik vahetada vastavad laaduri margile.

Lai rakendus: kõnniteed, torustikud ja liinid, spordiväljakud ja omavalitsuse valdkonnad:


Teeehitus:

Vundamendi ja  betoontugede ehitamiseks. Mulla laotamine rohelaladele, muruplatside ja peenarde rajamiseks. Teedel aukude täitmine koos tasandamisega. Kõvakattega teede äärde killustiku või kruusa laotamine koos tasandamisega. Äärekivide paigaldamisel killustiku ja betooni laotamine Kraavide ja kanalite täitmine. Asfaldi aukude täitmine koos tasandamisega.  

Spordiväljakud:  Liiva või kummisegu laotamine.

Omavalitsuses kasutamise võimalused:

Soola jaotamine soolakonteinerisse.  Puitlaastude või hakke jaotamine taimede ümber.

Lisavarustus: 

Sahk, millega saab laotatud materjali lükata pinnaga tasa.

Eelised:

1. Säästab aega.

2. Materjali ökonoomne kasutamine.

3. Lihtne töötada.

4. Teeb tööd lihtsamaks.

5. Täpne materjali koguse laotamine.

6. Vähem ruumi  - rataslaadur sõidab paralleelselt täidetava objektiga. Saab ise kühvli täita.

7. Suur hulk kasutusvõimalusi.

8. Kiire paigaldus.